Планерування систем

Стратегічне планерування і аналіз систем
ГоловнаПідкорення складності ІТЗростання складності ІТ
 

Облако тегов

знань навиків нових отдели системи складність складності створюють частина


 

Зростання складності ІТ

Питання: які джерела і форми складності в сучасному корпоративному обчислювальному середовищі?

Складність — це міра нашої нездатності усвідомлювати, використовувати, "лагодити" і збільшувати своє ИТ-среду. Хоч яке рішення, що допомагає приймати, діагностувати і обслуговувати дане середовище як єдине ціле, спрощує її. А будь-які чинники, що перешкоджають даному, її ускладнюють. Ось деякі з них.

Розрізнені успадковані системи. Майже всім організаціям дісталися в спадок створені незалежно один від одного і автономно використовувані системи. Крупна їх частина була побудована без найдрібнішого врахування грядущих потреб в інтеграції і спільному або багатократному використанні інформації. Вони характеризуються недостатньою відвертістю, нехороший здібністю до координації і взаємодії.

Незборима тяга до інновацій. Безперервні інновації підтримують конкурентоспроможність підприємства, але підвищують складність ИТ-среди. Ця спрямованість особливо сильно має місце бути, коли незмінний приплив нових систем є наслідком відчайдушного завзяття до нововведень. Відмінні системи "покращуються" дуже швидко із-за гонитви за ще один престижною новиною. Тиск адміністрації. ИТ-отдели знаходяться під незмінним тиском, що вимушує їх щонайшвидше досягати найбільшого з найменшими витратами. Синдром "більший, швидше, вигідніше", природно, веде до явища погано спланованих, похапки спроектованих і неготових систем.

Застарівання проф знань. Частина програмістів знаходиться в незмінному пошуку нових знань і навиків, але більшість з їх, загрузнувши в рутинній роботі, поступово відстають від ринку відносно навиків і кругозору. Такі "архаїчні" інженери вживають нові технології "по-старому" і створюють системи, що не відповідають чеканням.

Злиття і придбання. Реорганізації компаній створюють гігантське навантаження на ИТ-отдели. Їм часто доводиться відмовлятися від довготривалих архітектурних ініціатив і без належної підготовки перемикати технічні засоби і співробітників на незнайомі роботи.

Політичного діяча. Ухвалення технологічних рішень часто мотивується міркуваннями, пов'язаними з внутрішньою політикою компанії, а не з технічними якостями або архітектурними плюсами. Власні інтереси постачальника також стимулюють явище технологій, що допомагають йому ніяк не менше, ніж користувачам.

Поради. Аби зберегти контроль над своїми інформаційними активами в ИТ-среде, що постійно ускладнюється, заохочуйте широту мислення, що виходить за рамки окремих проектів. Наполягайте на усвідомленні кожного проекту як вкладу в корпоративну екосистему.Приклад 1.

Компанія, що займається роздрібними продажами устаткування Глави компанії підозрювали, що її інформаційна система, що забезпечує дистрибуцію продуктів через посередників кінцевим клієнтам за допомогою центрального федерального телефонного номера і єдиного Web-сайта,...
Безпека даних

Існує велике колличество методів захисту важливих бізнес-даних, для малого і середнього бізнесу ми радимо користуватися подальшими методами: 1. Резервне копіювання критично важливих даних Рішення призначений для маленьких і середніх компанії,...

"Опортуністичні" зв'язки

Стратегічний моніторинг: до 2010 року більше 30% нових застосувань не матимуть необхідної здібності до інтеграції, що забезпечує їх множинне використання (можливість 0,7). Програмні системи, які обслуговують більшість транзакцій на крупних...

Дивіться такожПриклад 7. Юридична компанія

Компанія, яка обслуговує наикрупнейшие фінансові холдинги і компанії, підбирала рішення для зберігання і управління документами. Вона вирішила провести аутсорсинг процесу вибору інформаційної системи. Ключовим аспектом виявилося збереження, оскільки для замовника...