Планерування систем

Стратегічне планерування і аналіз систем
ГоловнаПлюси і мінуси IТ - аутсорсинга
 

Облако тегов

автоматизації аутсорсинг бізнес більшості випадків вирішення впровадження година долл забезпечення кваліфікації компанії користувачів необхідність ринку розробки служби співробітників устаткування чином


 

Плюси і мінуси IТ - аутсорсинга

Чим управляються російські компанії, прагнучи розширити штат IT - підрозділи і покладаючи на нього все більше функцій ? Зазвичай це роз'яснюється подальшим: оперативністю ( можливість стрімкої реакції на запити користувачів і невеликий часовий лаг між виникненням проблеми і її висновком ); збереженням ( відсутність потреби давати зовнішній доступ до своїх баз даних ); якістю ( у особистих фахівців більший досвід роботи саме з даним юзером, при цьому можливість контролю і впливу на підсумок робіт вище ); більш невисокою собівартістю ( немає необхідності оплачувати норму прибутку, що закладається підрядчиком ).

Проте якби хитросплетіння цих 4 обставин домінувало в більшості випадків, необхідність в аутсорсинге просто не виникала б . Присутність же на IT - ринку величезного числа компаній самої різної спеціалізації говорить про те, що в багатьох варіантах аутсорсинг все - таки ефективніше .

Щоб розібратися, в яких саме випадках це трапляється, пригадаємо основні функції, що покладаються на IT, - служби компаній : забезпечення безперебійного функціонування локальної мережі ( індивідуальних компів, серверів, периферійних приладів, програмного забезпечення і т . п .) або КИЦЬ ; поточне навчання і підтримка користувачів ; адаптація і впровадження КИЦЬ для автоматизації бізнес - процесів компанії ; модернізація устаткування і ПО ; розробка IT - стратегії компанії . Аутсорсинг для підтримки поточної діяльності фірми? Якщо розмовляти про підтримку поточної діяльності, то сьогодні аутсорсинг в більшості випадків, неодмінно, програє по ефективності своєї IT - службі компанії . Залежність роботи підприємства від інформаційних технологій зараз така висока, що неоперативність в усуненні збою в роботі інформаційних систем може паралізувати його роботу, і це негайно обернеться куди немаленькими збитками, чим засоби, заощаджені на аутсорсинге . Та і заощадити багато не вийде — якщо враховувати, що вартість послуг IT - специал истов на столичному ринку вагається від 20 до 40 або у тому числі до 50 долл ./ година, то хоч би 80- процентна зайнятість стороннього фахівця вийде компанії від 2,5 до більш ніж 6 тис . долл . у місяць . Відшукати ж фахівця середньої кваліфікації, що має уявлення про багато областей, "ціною" 400 — 800 долл . у місяць — не проблема .

Звичайно, є і виключення — наприклад, не дуже великим компаніям невигідно тримати в штаті навіть одного системного адміністратора або ж в компанії можуть з'явитися які - те спеціальні проблеми, пов'язані з експлуатацією устаткування або ПО, коли кваліфікації власних IT - співробітників для їх вирішення не вистачає . Але звичайно це або одиночні випадки, або ж, врешті-решт, ці працівники виучуються залагоджувати їх без допомоги інших .

Таким чином, передача на аутсорсинг рутинних функцій по обслуговуванню IТ - інфраструктури для російського бізнесу доки не характерна . Проте у міру скупчення аутсорсинговими фірмами досвіду, зростання довіри до них і боротьби компаній за пониження втрат вже на рівні не 10-ов, а 10-х доль відсотків, слід чекати розвитку і цього напряму аутсорсинга .

Перехід автоматизації на свіжий рівень і аутсорсинг

Задачки, пов'язані з переходом автоматизації в компанії на відмінно інший рівень, з'являються досить зрідка і настійно просять для власного вирішення високій кваліфікації і специфічних пізнань і умінь, а значить, тут формується обстановка, швидше, зворотна описаною вище . При цьому, природно, чим важче бізнес - процеси компанії, тим складніше процес адаптації звичайного ПО до справ її автоматизації .

Фірма, що зважилася на масштабну автоматизацію бізнесу ( наприклад, впровадження ERP - системи ), безизбежно зіткнеться з необхідністю вибору між : розробкою ПО "під себе"; адаптацією знайденого стандартного ПО власними силами або із залученням зовнішніх консультантів; замовленням розробки ПО в спеціалізованої компанії.

Аргументи апологетів власної розробки — більш невисока собівартість у поєднанні з якістю робіт, обумовленим найкращим усвідомленням бізнес - дій, і найбільший облік необходимостей користувачів . Проте чи завжди це так ?

Не станемо наводити на доказ помилковості цієї тези зразок Windows, проте відзначимо, що спроба власної розробки неминуче піде способом проб і погрішностей, що істотно приростить трудові витрати . Виготівник же ПО ( навіть якщо це продукти не коробочок, а, наприклад, ERP - системи ) володіє незрівнянно великим навиком, апробованим на великій кількості впроваджень .

То ж стосується і консалтингу по впровадженню і адаптації готових рішень . Природно, година роботи консультанта стоїть дорожче, ніж година роботи власного працівника, проте кількість цього самого годинника, витраченого на налаштування ПО, в 2-м випадку може бути набагато більшим .

Крім того, якщо компанія бажає сама зайнятися розробкою ПО, слід брати до уваги і необхідність вмісту великого штату IT - служби ( яка далеко не завжди буде зайнята справою), і необхідність пошуку профільних співробітників або перенавчання що є, і можливу необхідність звільнення більшої частини людей після закінчення великого проекту .

Таким чином, необхідність передачі на аутсорсинг 2-ой групи завдань, пов'язаної з адаптацією і впровадженням Прокисав, модернізацією устаткування і ПО, розробкою стратегій розвитку в області IT, представляється сповна очевидною, і все більше компаній переходять саме до цього перерозподілу завдань в IT - сфері на внутрішніх і зовнішніх .


Статті


Захист безпровідної мережі(Wi-Fi)

Гнучкість і мобільність безпровідних мереж здатні віддати фірмам значимі переваги перед суперниками. На відміну від буденних сіток, в яких інформація передається по дротах, виконати перехоплення, підміну або відсутність інформації в...
Ситуація

Найважливішим завданням Держміськтехнагляду Росії є підвищення ефективності і дієвості державного нагляду в рамках державного регулювання промислової безпеки. Оскільки сьогодні досягнення цієї мети нереальне без впровадження в практику щоденної діяльності сучасних...

Приклад 7. Юридична компанія

Компанія, яка обслуговує наикрупнейшие фінансові холдинги і компанії, підбирала рішення для зберігання і управління документами. Вона вирішила провести аутсорсинг процесу вибору інформаційної системи. Ключовим аспектом виявилося збереження, оскільки для замовника...

Дивіться такожПриклад 10. Промислове підприємство

ERP-система не покривала і половини потреб підприємства в автоматизації. Його фахівці це міркували, але все таки вибрали ERP як фундамент грядущої інфраструктури. На підприємстві використовуються додатки власної розробки, а також...