Планерування систем

Стратегічне планерування і аналіз систем
ГоловнаРозробка IT-стратегииЩо дає компанії створення ИТ-стратегии
 

Облако тегов

інвестицій бізнесу бюджета компанії основі подразделений розвитку співробітників стратегии технологій


 

Що дає компанії створення ИТ-стратегии

Відсутність ИТ-стратегии найчастіше наводить до цього, що ИТ-подразделение захоплюється в основному виконанням планів, не пов'язаних безпосередньо ні із стратегічними цілями компанії, ні приятель з іншому і вирішальних вузькоспеціалізовані локальні завдання, а також "латанням дір" (конкретно на це в першу чергу вирушає крупна частина ИТ-бюджета майже всіх фірм), образовивающихся в результаті вже закінчених подібних проектів і "зоопарку" технологій, що сформувався з їх допомогою. При цьому віддача від інвестицій в схожі плани, оскільки такі виконуються без врахування вимог розвитку бізнесу, може виявитися більш ніж непристойною. Окрім всього цього, схожа обстановка викликає негативне і гидливе відношення співробітників компанії до спеців ИТ-подразделений і їх діяльності, а самі вони, якими б висококваліфікованими не були, починають розглядатися як обслуговуючий персонал, а не як повноправні учасники розвитку бізнесу.

Наявність ИТ-стратегии, представленої у вигляді формалізованого документа, дозволяє ефективно розвивати ИТ-инфраструктуру на основі коректного представлення домагань, які слід втілити для успішного розвитку бізнесу компанії, а також виконувати завчасно заплановані кроки, просуваючись до досягнення намічених цілей. Стратегія має бути інвентарем прийняття тактичних висновків, відповідних бизнес-целям компанії.

Відзначимо, але, що в умовах постійний ринку, що змінюється, ИТ-стратегия також може модифікуватися, при цьому даний процес також краще формалізувати.

В схожій історії в штаті ИТ-подразделения мають бути не лише системні админи і творці, але і бізнес-аналітики, здатні розцінювати поточний стан справ компанії, передбачати розвиток її бізнесу, змальовувати бізнес-процеси компанії, давати способи їх удосконалення і на основі цих відомостей формулювати вимоги до грядущих ИТ-проектам.

Природно, для реалізації ИТ-стратегии ИТ-подразделение потребує розуміння і підтримки з боку керівництва компанії. Головна неув'язка в даному випадку полягає в тому, що реалізація ИТ-проектов дуже часто сприймається як ще одне викидання засобів на вітер, будь-які промахи співробітників ИТ-подразделений сходу помічаються іншими працівниками, тоді як за наявності успішно працюючої ИТ-инфраструктури і бізнес-додатків робота, що проводиться по їх підтримці, зазвичай залишається непоміченою. Обгрунтування ИТ-бюджета і, що значніше, підтвердження реальної віддачі інвестицій в ІТ, в даний момент вважається мало не мистецтвом, досяжним далеко не будь-якому керівникові ИТ-подразделения. Аспекти оцінки успіху того або іншого ИТ-проекта частенько погано формалізуються, і це примножує їх суб'єктивність — оскільки коректно оцінити вклад інформаційних технологій як таких у фуррор всього бізнесу не завжди видется можливим.

Модель 3: якість і продуктивність контролює 3-я сторона

Можна спробувати понизити небезпеки, віддавши різні завдання на аутсорсинг різним підрядчикам: один розробляє, а другою контролює якість. Впровадження незалежного професіонала в області якості може виявитися дієвим, якщо компанія не має...
Про замовника

Федеральний гірський і промисловий нагляд (Держміськтехнагляд) Росії веде власну ситуацію з грудня 1719 року, коли Указом Петра I була заснована Берг-коллегия, в задачку якою входило керівництво всією гірничорудною індустрією, включаючи...

Етап 1

Cбор документації і узгодження архітектури тестового щита. Розробляються бізнес-вимоги і техзадание на проведення тестування. Узгоджується архітектура тестового стенду і спочатку визначається простір, де цей щит розташовуватиметься.

Дивіться такожМодель 3: якість і продуктивність контролює 3-я сторона

Можна спробувати понизити небезпеки, віддавши різні завдання на аутсорсинг різним підрядчикам: один розробляє, а другою контролює якість. Впровадження незалежного професіонала в області якості може виявитися дієвим, якщо компанія не має...